انتقاد روسیه از برخورد سیاسی غربی‌ها با مسائل انسانی در سوریه- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم // ایران وب

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، “دمیتری پولیانسکی” معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، شب گذشته چهارشنبه در نشست شورای امنیت که برای بررسی مشکل پناهجویان و اسراء در سوریه برگزار شده بود، از کشورهای غربی شرکت کننده در این نشست خواست به جای گمانه زنی در باره اوضاع در سوریه، اطلاعات موثق و عینی ارائه دهند.

وی گفت: « ابتکارعمل همتایان غربی ما درباره برگزاری نشست امروز شورای امنیت باعث سردرگمی ما شده و هدف واقعی برگزاری این نشست خوشایند نیست. متاسفانه ما به جای تکیه بر اطلاعات قابل اعتماد، بار دیگر با حدس و گمان‌ها و اطلاعات تایید نشده و کاملا مغرضانه درباره اوضاع سوریه از منابعی که بارها نادرستی آنها به اثبات رسیده، روبرو شده‌ایم.»

این دیپلمات روس از سخنرانی نماینده موقت آمریکا در این نشست ابراز ناامیدی شدید کرده و یادآور شد: «ما امیدوار بودیم که آمریکا و کشورهای متحد آن که مبتکر برگزاری نشست شورای امنیت درباره این مسئله شدهاند، امروز بالاخره اطلاعات واقع بینانه‌ای درباره اوضاع در مناطقی از خاک سوریه که به اشغال آنها درآمده، در اختیار ما قرار دهند. ولی متاسفانه هیچ توضیحی در این باره داده نشد.»

شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه موضوع پناهجویان و اسرای جنگی در سوریه را مورد بررسی قرار داد که در آن نمایندگان آمریکا، انگلیس و چند کشور دیگر، نیروهای دولتی سوریه را به بدرفتاری با زندانیان متهم کردند.

پولیانسکی تاکید کرد: «ما بارها اعلام کردهایم که سیاسی کردن مسائل انسانی و حقوق بشری اقدامی غیرقابل قبول است. در حالی که بار دیگر شاهد اتهامات یکجانبه و غیر اثبات شده علیه دولت سوریه هستیم.»

این دیپلمات روس افزود: «ضمن اینکه تروریست‌ها را نمی توان قربانیان بی گناه تلقی کرد که در زندان‌های سوریه به اسارت گرفته شده‌اند.ما چنین اقداماتی را تحریف واقعیات در سوریه و مسائل پیرامون آن دانسته و چنین برخوردی از سوی کشورهای غربی را در واقع مانع تراشی در مسیر حل و فصل سیاسی اوضاع در این کشور ارزیابی میکنیم.»

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *