تغییرات قیمت کالاها از زبان مدیرکل صنعت استان تهران؛ از افزایش قیمت مرغ تا کاهش قیمت لاستیک- اخبار استانها – اخبار تسنیم // ایران وب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، یدالله صادقی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به تغییرات قیمت کالاهای مصرفی اظهار داشت: تغییر قیمت‌های میوه و سبزیجات به سبب فصلی بودن بسیار چشمگیر است، سیب زمینی نسبت به هفته گذشته 13 درصد کاهش قیمت داشته و نسبت به ماه قبل 19 درصد افزایش قیمت داشته است.

وی ادامه داد: پیاز نسبت به هفته گذشته 14 درصد و نسبت به ماه قبل 33 درصد افزایش قیمت داشته است، همچنین هندوانه نیز نسبت به هفته و ماه قبل 33 درصد افزایش قیمت داشته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران سپس با اشاره به نوسانات قیمت گوشت در بازار بیان کرد: گوشت مخلوط نسبت به هفته قبل 4 درصد افزایش و نسبت به ماه قبل 5 درصد افزایش داشته است و علاوه بر این مرغ زنده نیز در مرغداری‌ها 5 درصد افزایش قیمت نسبت به هفته قبل و 18 درصد افزایش قیمت نسبت به ماه گذشته داشته است.

صادقی همچنین با اشاره به عدم افزایش قیمت مواد لبنی افزود: قند شکسته 7 درصد کاهش نسبت به هفته قبل و 13 درصد کاهش نسبت به ماه قبل داشته است و در مورد قیمت چای نیز علیرغم اینکه از ارز 4200 تومانی خارج و ارز نیمایی به آن تعلق گرفته اما در هفته جاری افزایش قیمتی نداشته است.

وی در ادامه با اشاره به افزایش 2 درصدی قیمت کاغذ نسبت به هفته گذشته تصریح کرد: به رغم افزایش قیمت کاغذ روزنامه نسبت به هفته گذشته اما نسبت به ماه گذشته 14 درصد کاهش قیمت را شاهد بودیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پایان با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ ناشی از عدم هماهنگی در توزیع منطقه‌ای است گفت: بخشی از ناهماهنگی‌ها به زنجیره توزیع برمی‌گردد چرا که استان تهران عمدتاً مصرف‌کننده است و به دلیل واردات مرغ از سایر استان‌ها درج قیمت بر روی بسته‌بندی‌های آن صورت نمی‌گیرد و صرفاً قیمت‌گذاری‌ها بر روی مرغ‌های تولیدی داخل استان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ ز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *