تهران، آزمایشگاه پروژه‌های هوشمند شهری می‌شود/100 پروژه تا 1400- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم // ایران وب

محمد فرجود در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پروژه‌های مرتبط با برنامه “تهران هوشمند” را در دو دسته سرویس‌های شهروندی و خدمات درون شهرداری تهران تعریف کرد و گفت: شهر تهران تبدیل به شهری برای آزمون پروژه های هوشمند خواهد شد و 100 پروژه هوشمند شهری به صورت پایلوت تا 1400 عملیاتی می‌شود. در این زمینه برنامه‌ریزی کاملی ا نجام شده است تا فرآیند فعالیت‌ها براساس برنامه‌های که طراحی شده انجام شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا “سامانه تهران من” دچار اختلال است، گفت: بیش از 20 سامانه کشوری از جمله شهرداری، پلیس، ثبت اسناد و املاک به سامانه” تهران من” وصل هستند و یکی از بزرگترین سامانه‌های کشور است و 1 میلیون و 800 هزار نفر حقیقی و حقوقی در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران خاطرنشان کرد: به هر حال در دوره ثبت‌نام با توجه به حجم زیاد مراجعه که در تیرماه داشتیم و عمدتاً به خاطر اتصالاتی که این سامانه به سایر سامانه‌ها داشت بعضاً در برخی از موارد دچار اختلال بود که این مورد نیز برطرف شده است و سامانه” تهران من” جزو بهترین سامانه‌های کشور است.

وی افزود: بحث طرح ترافیک خبرنگاری و همچنین کارت بلیت خبرنگاری به سامانه ارتباطی ندارد و در واقع این سامانه محدودیتی برای ثبت‌نام شهروندان برای استفاده از خدمات مورد نظرشان وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران تصریح کرد: اگر مواردی و اختلالاتی وجود دشته باشند شهروندان می‌توانند از طریق شماره 137 تماس برقرار کرده و یا از طریق سامانه اختلالات را ثبت و پیگیری کنند ما کاملا آماده پاسخگویی هستیم و سامانه هر روز تعداد بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند و بیش از 1 میلیون و 800 هزار نفر از آن استفاده می‌کنند.

فرجود تاکید کرد: موضوعات محتوایی اعم از اشتباه کد ملی از مواردی است که شهروندان می‌توانند آن را پیگیری کنند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *