هشدار کره شمالی به آمریکا؛ رضایت کیم از جدیدترین آزمایش موشکی- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم // ایران وب

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تایم، کره شمالی امروز چهارشنبه هشدار داد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ناظر جدیدترین پرتاب موشکی این کشور شامل موشک های بالستیک کوتاه‌برد بوده است؛ این حضور هشداری برای آمریکا و کره جنوبی به دلیل برگزاری مانور نظامی مشترک ارزیابی شده است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد دو موشک دیروز از پایگاهی در غرب این کشور شلیک شده و با عبور از فراز پیونگ یانگ پایتخت یک هدف در ساحل شرقی را هدف قرار داد.

کره شمالی از هفته گذشته تا کنون چهار آزمایش موشکی انجام داده و این در حالی است که مذاکرات هسته‌ای میان پیونگ یانگ و واشنگتن با وجود سه دیدار رو در روی سران این دو کشور هیچ پیشرفتی نداشته است.

پیونگ یانگ اعلام کرده این آزمایش‌ها در واکنش به برگزاری مانور مشترک آمریکا و کره جنوبی انجام شده، موضوعی که در توافق سال گذشته سنگاپور بر عدم برگزاری آن برای اعتمادسازی مورد تاکید قرار گرفت.

اما چیزی که توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده این است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سعی دارد آزمایش‌های موشکی کره شمالی را کم اهمیت جلوه دهد با اینکه تسلیحاتی که کره شمالی آزمایش می‌کند قادرند به کره جنوبی و ژاپن و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه شرق آسیا ضربه بزنند.

کارشناسان بر این باورند رویکرد ترامپ در خصوص بی اهمیت جلوه دادن تسلیحات کره شمالی به این کشور اجازه می‌دهد توانایی‌های خود را پیشرفته‌تر کند و در مذاکرات احتمالی پیش رو اهرم فشار به دست آورد. احتمال می‌رود مذاکرات آمریکا کره شمالی پس از پایان این ماه که مانورهای مشترک واشنگتن-سئول به پایان می‌رسد، آغاز شود.

خبرگزاری کره شمالی تاکید کرد پرتاب موشکی سه شنبه توانمندی و قابل اتکار بودن “موشک‌های تاکتیکی هدایت شونده جدید” را اثبات کرد. رهبر این کشور رضایت خود از پرتاب‌ها را اعلام کرده و گفته این آزمایش‌ها سطح مناسبی از هشدار را به رزمایش‌های نظامی مشترک میان ایالات متحده و کره جنوبی که از روز دوشنبه آغاز شد، ارسال می‌کند.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد موشک‌های آزمایش شده کره شمالی حدود 450 کیلومتر برد داشته و در آب‌های شرق این کشور فرود آمده است.

کره جنوبی مدعی است موشک‌هایی که اخیرا شلیک شده شبیه موشک‌های اسکندر روسی است که با سوخت جامد کار می‌کند و قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارد.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *