وزیر کشور: کاغذ مخصوص کارت ملی در داخل تولید شد / استمرار سیاست انتخاب استاندار غیربومی- اخبار استانها – اخبار تسنیم // ایران وب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه 3 عنصر صحت، دقت و سرعت باید در انتقال اخبار رعایت شود، گفت: رسالت خبرنگاری بسیار سنگین است.

وزیر کشور با بیان اینکه نقش خبرنگاران در توسعه کشور بسیار مهم است، افزود: این قشر می‌توانند با ورود به موقع به مسائل جلوی رانت‌خواری را بگیرند.

وی با اشاره به اینکه برای خبرنگاران نیازمند یک نظام مهندسی هستیم، اضافه کرد: خبرنگاران باید با توجه به میزان مهارت دسته‌بندی شوند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در حوزه مشکلات طرح‌های آب چهارمحال و بختیاری جلسات متعددی برگزار شده است، ادامه داد: این موضوع باید به صورت کارشناسی پیگیری شود.

وزیرکشور با اشاره به اینکه در شرایط سیاسی باید به انتخابات به عنوان یک مانور قدرت نظام نگاه کرد، گفت: در انتخابات باید نشاط سیاسی وجود داشته باشد، نقطه اشتراک همه احزاب رعایت قانون و مشارکت حداکثری مردم است.

وی با بیان اینکه در صدور کارت ملی با مشکل واردات کاغذ مخصوص روبه رو بودیم، افزود: در حال حاضر توانستیم کاغذ مخصوص کارت ملی را در داخل تولید کنیم و امیدواریم در انتخابات مردم با کارت ملی جدید شرکت می‌کنند.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه در انتخابات با استفاده از امکانات احراز هویت از 80 درصد تخلفات جلوگیری می‌شود، اضافه کرد: نظارت دقیق برای برگزاری انتخابات سالم در کشور انجام می‌شود.

وزیر کشور با بیان استمرار سیاست انتخاب استاندار غیربومی در کشور، گفت: برخی مسائل وجود دارد که انتخاب استاندار غیربومی برای استان‌های کشور مناسب است.

گفتنی است؛ در حاشیه برگزاری این نشست خبری به دلیل عدم هماهنگی مدیر روابط عمومی استانداری خبرنگاران با در بسته استانداری و برخورد نامناسب برای عدم حضور در آن محیط روبه‌رو شدند.

اگر چه خبرنگاری حرفه‌ای با مخاطرات بالا و ارزشمند است اما توهین به این قشر در روز خبرنگار باید در هر منطقه با برخورد جدی مواجه شود چرا که اگر روحیه مطالبه‌گری با برخورد بد با خبرنگاران در جامعه خفه شود اصل مردم‌سالاری که از آرمان‌های انقلاب اسلامی است زیر سوال می‌رود.

انتهای پیام/ش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *