پایان مهلت کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری تونس با ثبت‌نام 98 نامزد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم // ایران وب

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، کمیته عالی انتخابات در تونس، عصر روز جمعه از پایان روند کاندیداتوری برای انتخابات ریاست‌جمهوری، که قرار است 15 سپتامبر (25 شهریور) برگزار شود، خبر داد.

کمیته عالی انتخابات، که از روز 2 آگوست (11 مرداد) ثبت‌نام از افراد واجد شرایط در انتخابات ریاست‌جمهوری را آغاز کرد، تا 9 آگوست (18 مرداد) اسامی 98 نامزد را برای شرکت در این انتخابات ثبت کرده است.

قرار بود مرحله نخست انتخابات ریاست‌جمهوری در 17 نوامبر آینده برگزار شود ولی با درگذشت «الباجی قاید السبسی» رئیس‌جمهور در 25 ژوئیه، کمیته عالی مستقل انتخابات تصمیم گرفت این انتخابات، مطابق با الزامات قانون اساسی در 15 سپتامبر برگزار شود.

«عبدالفتاح مورو» نایب‌رئیس حزب اسلامی «النهضه»، «راشد الغنوشی» رهبر این حزب و نیز شماری از هواداران آن، روز گذشته مدارک خود برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی را تحویل دادند.

حزب «تحیه تونس» که در ابتدای سال جاری تأسیس شد پس از حزب النهضه، دومین حزب بزرگ پارلمان به‌شمار می‌رود. این حزب نیز هفته گذشته از تصمیم «یوسف شاهد» نخست‌وزیر برای نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور خبر داد.

 

انتهای پیام/+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *